O NAS

Jak powstaliśmy?

Nasze spotkania pod banderą PGG zaczynają się już w 2013 roku. W Poznaniu jednym z niewielu eventów łączących graczy było wtedy Pog(R)adajmy, prowadzone przez Paulinę Rutkowską. Dla wielu z nas było to jednak za mało. Jesteśmy ambitni, więc zapragnęliśmy wprowadzić zmiany w postrzeganiu graczy, być widoczni jako grupa społeczna i prężnie działać dla dobra lokalnej społeczności graczy. Dlatego w lutym 2015 roku założyliśmy stowarzyszenie przeznaczone zarówno dla miłośników gier wideo, jak i dla tych, którzy te gry tworzą.

Nasze działania

Aby rozwijać kulturę graczy wideo, tworzymy wydarzenia sprzyjające poznaniu się graczy, wymianie ich poglądów, zawiązywania przyjaźni. Zależy Nam na rozwoju także w kontekście twórców gier. W tym celu zawiązujemy i wspieramy takie inicjatywy jak poznańskie Pog(R)adajmy, czy P-JAM - game jam organizowany w trakcie największego w Polsce festiwalu fantastyki Pyrkon.

POZNAJ NAS

ŁUKASZ SQUALLU WINKEL

PREZES STOWARZYSZENIA

Zakochany w grach od dziecka. Transhumanista duchem, postmodernista z lenistwa. Redaktor – nie śpiący po nocach recenzent Eurogamer Polska. Wielokrotny zdobywca mandatów za przekroczenie prędkości w trakcie słuchania melodii z ulubionych gier.

WIKTOR WĄSOWSKI

WICEPREZES STOWARZYSZENIA

Niepoprawny optymista i marzyciel. Nieznoszący monotonii artysta, który planuje zmieniać świat. Nałogowy rowerzysta i miłośnik wymagających gier o dużej głębi. Zawsze wzrusza się do łez słuchając muzyki z ulubionych gier.

RAFAŁ PIECHOCKI

CZŁONEK ZARZĄDU

Loading...

MICHAŁ WIŚNIEWSKI

SKARBNIK

Loading...

ANITA SARNA

CZŁONEK ZARZĄDU

Zafascynowana zagadnieniem motywów kulinarnych w grach wideo oraz ich wpływem na immersję wirtualnych uniwersów. Bezkrytycznie zakochana w uniwersum Bioshocka, w grach ceni sobie przede wszystkich dobrą fabułę i ciekawą kreację świata. Zawodowo game designer, po godzinach bloger w Nerds' Kitchen.