O NAS

Jak powstaliśmy?

Nasze spotkania pod banderą PGG zaczynają się już w 2013 roku. W Poznaniu jednym z niewielu eventów łączących graczy było wtedy Pog(R)adajmy, prowadzone przez Paulinę Rutkowską. Dla wielu z nas było to jednak za mało. Jesteśmy ambitni, więc zapragnęliśmy wprowadzić zmiany w postrzeganiu graczy, być widoczni jako grupa społeczna i prężnie działać dla dobra lokalnej społeczności graczy. Dlatego w lutym 2015 roku założyliśmy stowarzyszenie przeznaczone zarówno dla miłośników gier wideo, jak i dla tych, którzy te gry tworzą.

Nasze działania

Aby rozwijać kulturę graczy wideo, tworzymy wydarzenia sprzyjające poznaniu się graczy, wymianie ich poglądów, zawiązywania przyjaźni. Zależy Nam na rozwoju także w kontekście twórców gier. W tym celu zawiązujemy i wspieramy takie inicjatywy jak poznańskie Pog(R)adajmy, czy P-JAM - game jam organizowany w trakcie największego w Polsce festiwalu fantastyki Pyrkon.

POZNAJ NAS

Jakub Ryfa

PREZES STOWARZYSZENIA
Komunikuje się za pomocą gifów i memów. Współzałożyciel firmy Doji - Educational Innovations. Na co dzień projektuje gry edukacyjne. Entuzjasta nowych technologii, który gry bardziej analizuje niż w nie gra… preferuje czarny humor, dobre anime oraz niszową muzykę.

Łukasz Winkel

WICEPREZES
Zakochany w grach od dziecka. Transhumanista duchem, postmodernista z lenistwa. Redaktor – nie śpiący po nocach recenzent Eurogamer Polska. Wielokrotny zdobywca mandatów za przekroczenie prędkości w trakcie słuchania melodii z ulubionych gier.

Anka Krzyżańska

SKARBNIK
Na co dzień kwaczy w interaktywnej firmie White Ducky, gdzie zmaga się z testowaniem. Po godzinach zapalony gracz Battlefield4. Vlogerka na emeryturze. Miłośniczka precyzyjnych kadrów w serialach wszelkiej maści.

Kamil Popielski

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI REWIZYJNEJ
Gracz od dziecka, YouTuber gamingowy od 4 lat, ex-gamedev z 5-letnim stażem. Fanboy marki PlayStation i komiksów Marvela. Gadżeciarz, pożeracz seriali i muzyki wszelakiej.

Patrycja Kryk

WICEPRZEWODNICZĄCA KOMISJI REWIZYJNEJ
Studentka z Poznania grająca na handheldach. Zawsze chętnie przyjmie wyzwanie w Mario Karta!

Anita Sarna

WSPARCIE KOMISJI REWIZYJNEJ
Ma z grami do czynienia od ponad 20 lat. Uwielbia gotować, czego efekty widać na jej blogu kulinarnym, na którym odtwarza jedzenie z gier wideo. Bezkrytycznie wielbi uniwersum Bioshocka.