O NAS

Jak powstaliśmy?

Nasze spotkania pod banderą PGG zaczynają się już w 2013 roku. W Poznaniu jednym z niewielu eventów łączących graczy było wtedy Pog(R)adajmy, prowadzone przez Paulinę Rutkowską. Dla wielu z nas było to jednak za mało. Jesteśmy ambitni, więc zapragnęliśmy wprowadzić zmiany w postrzeganiu graczy, być widoczni jako grupa społeczna i prężnie działać dla dobra lokalnej społeczności graczy. Dlatego w lutym 2015 roku założyliśmy stowarzyszenie przeznaczone zarówno dla miłośników gier wideo, jak i dla tych, którzy te gry tworzą.

Nasze działania

Aby rozwijać kulturę graczy wideo, tworzymy wydarzenia sprzyjające poznaniu się graczy, wymianie ich poglądów, zawiązywania przyjaźni. Zależy Nam na rozwoju także w kontekście twórców gier. W tym celu zawiązujemy i wspieramy takie inicjatywy jak poznańskie Pog(R)adajmy, czy P-JAM - game jam organizowany w trakcie największego w Polsce festiwalu fantastyki Pyrkon.

POZNAJ NAS

ŁUKASZ SQUALLU WINKEL

PREZES STOWARZYSZENIA

Zakochany w grach od dziecka. Transhumanista duchem, postmodernista z lenistwa. Redaktor – nie śpiący po nocach recenzent Eurogamer Polska. Wielokrotny zdobywca mandatów za przekroczenie prędkości w trakcie słuchania melodii z ulubionych gier.

WIKTOR WĄSOWSKI

WICEPREZES STOWARZYSZENIA

Grafik, programista i muzyk w jednym, niezależny twórca gier. W wolnych chwilach obmyśla plan przejęcia kontroli nad światem. Kocha wszystko, co mroczne. Tak, również serię Dark Souls. Wbrew pozorom skrajny optymista.

RAFAŁ PIECHOCKI

CZŁONEK ZARZĄDU

Loading...

MICHAŁ WIŚNIEWSKI

SKARBNIK

Miłośnik science fiction i post-apo w grach i kulturze. Interesuje się i zajmuje grywalizacją oraz grami terenowymi. W czasie naszych eventów raczej nie paraduje na pierwszej linii, a naprawia coś na zapleczu. Gildyjna "złotówa" i żarłok.

ANITA SARNA

CZŁONEK ZARZĄDU

Zafascynowana zagadnieniem motywów kulinarnych w grach wideo oraz ich wpływem na immersję wirtualnych uniwersów. Bezkrytycznie zakochana w uniwersum Bioshocka, w grach ceni sobie przede wszystkich dobrą fabułę i ciekawą kreację świata. Zawodowo game designer, po godzinach bloger w Nerds' Kitchen.