Na końcu wchodzą ninja – ironiczna powieść obyczajowa o polskim gamedevie

Branża gier to na tyle ciekawy temat, że postanowiono napisać o niej książkę! Jeżeli podobała się wam łapiąca za serce pieśń Wilcza zamieć, autorstwa Aleksandry Motyki, to może zainteresuje was również najnowsza twórczość współscenarzystki gry Wiedźmin 3: Dziki gon. „Na końcu wchodzą ninja” jest ironiczną powieścią obyczajową o grach i ich twórcach – nie tylko dla graczy. Książka, która swoją premierę miała 25 listopada 2015, powinna przypaść do gustu wszystkim fanom szeroko pojętej popkultury.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda codzienność twórców gier (w tym język, jakim się posługują!), koniecznie zainteresujcie się tym tytułem, szczególnie jeżeli szukacie oryginalnego prezentu pod choinkę dla geek’a!

NKWN_Banner_900_450

Zarys fabuły

Warszawa, koniec listopada 2013 roku. Powoli zbliżają się Święta, ale w studio Nasty Oranges nie czuć bożonarodzeniowej atmosfery – cały zespół gorączkowo pracuje nad czwartą częścią popularnej gry fabularnej o kanadyjskim traperze. Powodzenie projektu wisi na włosku, odkąd w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął szef projektu Jasiek Ritmeijer, a wraz z nim najnowsza wersja scenariusza gry. Tymczasem wydaje się, że jedyną osobą starającą się go odnaleźć, jest Marcin Stawecki, nowy producent, który dotąd nie miał nic wspólnego z branżą gier i nawet nie domyśla się, co go czeka. Biurowe intrygi, zarwane noce, tajemnicze wiadomości układane z klocków LEGO, brawurowa ucieczka przed policją, pocałunek z Harley Quinn – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zafundują mu nowi współpracownicy, zanim zorientuje się, o co tu tak naprawdę chodzi. A wtedy będzie już za późno, żeby się wycofać.

O autorce

Sasza Hady (Aleksandra Motyka) – autorka kryminałów o prywatnym detektywie Alfredzie Bendelinie („Morderstwo na mokradłach”, „Trup z Nottingham”). Fanka klasyczych animacji Studia Ghibli, „Dr Who” i Terry’ego Pratchetta. Jej przygoda z gamedevem rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy dołączyła do zespołu scenarzystów pracujących nad fabułą i dialogami do „Wiedźmina 3. Dziki Gon”. Teraz nie wyobraża sobie życia bez gier i energicznie nadrabia stracone lata. Poza „Wiedźminem” najbardziej lubi „BioShocka” i „The Wolf Among Us”.

Z wykształcenia jest edytorką (UJ) i wcześniej pracowała jako kierowniczka redakcji w małym krakowskim wydawnictwie. Ma słabość do angielskich kryminałów, ale lubi próbować nowych rzeczy – i stąd pomysł na powieść obyczajową o polskich twórcach gier. „Na końcu wchodzą ninja” początkowo miało być krótkim opowiadaniem, ale nieoczekiwanie się rozrosło, wykształciło nowe wątki i przejęło kontrolę nad życiem autorki.

Cena: wydanie papierowe 36 zł, wydanie cyfrowe 31 zł

Wybrane kanały sprzedaży:

Wersja papierowa – http://www.rozchmurzeni.pl/na-koncu-wchodza-ninja

E-book: