Patch PGG 0.0.1. [9-15 marca 2015]

Otworzyliście właśnie i czytacie pierwszy regularnik, a jednocześnie pierwszy wpis, jaki ukazał się na naszej stronie. “Patch PGG” będzie publikowany co jakiś czas, jako podsumowanie tego, co ważnego dzieje się w naszej społeczności graczy gier wideo z Poznania. Dowiecie się, m.in. co ciekawego i związanego z grami i sprawami okołogrowymi działo się lub będzie się dziać w naszym mieście w przeciągu kilku tygodni (lub najbliższych dni), jakie planujemy wydarzenia i jakie mamy za sobą, a także z kim podjęliśmy współpracę.

Marzec 2015

4.03. – Kilka minut po północy dotarła do nas informacja, że w Poznaniu powstanie nowy lokal dla graczy – Pad Club! Przypomnę, że przez jakiś czas na ten cel zbierane były środki w ramach kampanii społecznościowej na PolakPotrafi.pl, ale po kilku dniach pomysłodawca projektu Pad Clubu, Krystian Janiszewski (wydawca portalu PadPortal.pl) oznajmił, że zbiórkę oficjalnie wstrzymuje…

Post użytkownika Pad Club.

5.03. – Rano dowiedzieliśmy się, że Poznańska Gildia Graczy stała się stowarzyszeniem!
W skład zarządu wchodzi: Paulina Rutkowska (prezes), Michał Pietryka (wiceprezes) oraz Anna Krzyżańska (skarbik). W skład komisji rewizyjnej wchodzi: Kamil Popielski (przewodniczący), Patrycja Kryk (wiceprzewodnicząca) oraz Łukasz Winkel (członek komisji rewizyjnej)
Kontakt z nami znajdziecie u góry strony w zakładce “o nas”.

6.03. – Uczyniliśmy rebranding PGG. Tzn. zmieniliśmy logo (zarówno sygnet jak i logotyp), przyjęliśmy również zasadę, że facebookowe tło będzie zmieniało się wraz z ważną premierą gry lub wraz z ważnym dla graczy wydarzeniem. Ustaliliśmy także to w jaki sposób powinna wyglądać nasza strona www. Zaczęliśmy wdrażać zmiany w życie.

7.03. – Wystartował serwer głosowy Mumble, dedykowany naszej społeczności graczy. Nie tylko ułatwia nam komunikację ze sobą podczas grania w gry, ale również umożliwia prowadzenie rozmów, dotyczących bieżących kwestii stowarzyszenia. Do korzystania z Mumble gorąco zachęcam!
mumble.gildiagraczy.pl port: 60359
W sprawach serwera należy kontaktować się z Michałem (kontakt do niego znajdziecie u góry strony w zakładce “o nas”).

9.03. – Powstaje strona internetowa Poznańskiej Gildii Graczy. Znajdziecie na niej nie tylko kontakt z nami, ale również felietony, recenzje, podsumowania, wywiady…

Wydarzenia, które już się odbyły:

11.03. – Pog(R)adajmy
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/644290779049690/
Fotorelacja dostępna tutaj.

Kolejny Patch PGG już wkrótce.