Test – Myszka Natec Genesis GX57

Najlepsze w zakupach są momenty przyjemnego zaskoczenia. Kiedy rynek przesycony jest sprzętem, trudno wybrać coś odpowiedniego w zadowalającej cenie. Dlatego też znalezienie niedrogiej myszki spełniającej nasze oczekiwania jest zwyczajnie bezcenne.

Solidny, masywny gryzoń

Mysz Natec Genesis GX57 jest dosyć duża, solidna, o wyjątkowo ergonomicznym kształcie, który zapewnia idealne oparcie dla dłoni. Równocześnie zachowuje drapieżny, futurystyczny wygląd, utrzymany w szablonowej stylistyce czerni z czerwonymi elementami. Na uwagę zasługuje bardzo dobre wyważenie gryzonia, dzięki przemyślanie rozmieszczonym ciężarkom. Podczas intensywnego grania w gry sieciowe, myszka pewnie się prowadzi i nigdy nie wyślizguje z chwytu. Palce nie ślizgają się po plastiku głównych przycisków (pomimo jego gładkiej powierzchni) , który jest dosyć dobrej jakości. Dodatkowo część myszki jest pokryta czymś w rodzaju gumy, zapewniając lepszy chwyt. Niestety, myszka jest podatna na tłuste ślady, a gumowana powierzchnia z czasem będzie się przecierać. Dodatkowo, tam gdzie wielkość myszki dla jednych będzie zaletą, osoby o drobniejszych dłoniach mogą nie mieć podobnego zdania.

Myszka ma cztery kolory podświetleń, które widoczne są po bokach oraz na dużym logo producenta. Wszystko prezentuje się bardzo estetycznie, ale gdy przyjrzeć się bliżej, czerwone światło lasera jest trochę widoczne po bokach. Jednak nie psuje to ogólnego wyglądu.

natec genesis GX57

GX57 posiada standardowe sześć przycisków, które bardzo dobrze się wciskają i szybko reagują. Rolka również jest dobrze wykonana, pokryta gumą zapewniającą pewny scroll. Ostatnią rzeczą zasługującą na uwagę jest dwumetrowy kabel, z oplotem wysokiej jakości. Bardzo giętki i wytrzymały, który powinien wytrzymać długi czas bez przetarć.

Bogate możliwości

Firma Natec Genesis ponownie udostępnia dedykowane oprogramowanie dla myszki GX57 z oficjalnej strony. Interfejs jest przejrzysty i umożliwia szereg opcji. Docenią je bardziej zaawansowani gracze, którzy będą mogli swobodnie programować przyciski myszy, tworząc różne kombinacje usprawniające ich grę. Szczególnie przydatna jest możliwość programowania zakresu DPI myszki i ustalenia koloru dla danej wartości. Maksymalny zakres zapewniony dzięki sensorowi AVAGO 3050 to 4000 DPI o częstotliwości 1000 Hz, co zapewnia szybką reakcję działania myszki.

natec genesis GX57 (3)

Zaskakująco dobry gryzoń

Myszka Natec Genesis GX57 podczas testów nie sprawiała żadnych problemów. Jest nie tylko dobrze wyglądającym i wygodnym produktem, ale również zaskakująco funkcjonalnym. GX57 można nabyć już za niecałe 100 zł. Ze spokojem może konkurować z innymi myszkami dla graczy w podobnym przedziale cenowym.

Strona producenta: http://genesis-zone.com/pl/product/gx57-mysz-dla-graczy/