Relacja – PGG Connect

Niespełna dwa tygodnie temu odbyła się kolejna już edycja Festiwalu Fantastyki „Pyrkon” – wydarzenia ważnego zarówno dla fanów fantastyki, jak i graczy. Tym razem jednak w tym samym czasie miało miejsce jeszcze jedno istotne wydarzenie. Była nim pierwsza edycja wydarzenia PGG Connect organizowanego przez Poznańską Gildię Graczy.

PGG Connect to, najprościej mówiąc, impreza łącząca zabawę z popularnym na branżowych wydarzeniach „networkingiem” gier wideo. Podczas niej twórcy gier, a także inne osoby związane w bliski sposób z branżą mogły, obok dobrej zabawy, nawiązać kontakty, wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o obecnie realizowanych projektach. Oprócz tego na miejscu goście mogli przedpremierowo pograć w grę Ancestors Legacy na maszynach reprezentujących nową linię sprzętu komputerowego dla graczy od MSI. Wydarzenie odbyło się w lokalu Mustang Live Music Club.

Punktualnie o godzinie 20:45 w nastąpiło oficjalne otwarcie całej imprezy, którego dokonał Grzegorz Jadczak – członek Poznańskiej Gildii Graczy. Zaraz po nim wystąpił Tomasz Gop – przedstawiciel studia Destructive Creations. Opowiedział on pokrótce o nowej grze studia, którą jest Ancestors Legacy. Następnie reprezentant MSI przedstawił obecne plany tejże firmy, a także wspomniał o tym, w jaki sposób wspiera ona graczy w ich codziennym życiu, zaś aspirujących do miana profesjonalistów – w ich karierze e-sportowej. Jego wystąpienie zakończyło oficjalne otwarcie wydarzenia.

Na gości czekało bardzo wiele różnych atrakcji. Obok zwykłej rozmowy mogli oni przejść do specjalnie wydzielonej strefy, w której to mieli możliwość ogrania wcześniej wspomnianego Ancestors Legacy. Twórcy bardzo chętnie opowiadali o swoim tytule, rozwiewali wszelkie wątpliwości, odpowiadali na wszystkie pytania. Również i przedstawiciele firmy MSI zaspokajali ciekawość wszystkich zainteresowanych najnowszym sprzętem tego producenta, na którym to działała wyżej wymieniona produkcja.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również karaoke, które poprowadził Sebastian „dos” Krzyszkowiak. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych połączona z rywalizacją w przyjacielskiej atmosferze z pewnością była czymś, co goście będą miło wspominać przez długi czas. Nie zabrakło tam wielu znanych utworów, jak na przykład nieśmiertelne „What is love”, które śpiewali wszyscy. Jeśli komuś mimo wszystko było mało, piętro niżej istniała możliwość wystąpienia na żywo przed innymi w formie jamowania na prawdziwych instrumentach. Chętnych było naprawdę sporo.

Pośród gości pojawiło się wielu twórców gier, zarówno lokalnych, czyli między innymi Robot Gentleman, Sos Sosowski, Doji, Indago, Monster Couch, jak i z innych części kraju – Jujubee, Anshar Studios i SQRT3 i inni. Przybyli również różni influencerzy i media, np. Quaz, Pan Kubaka, reprezentanci ekipy JaRock (w składzie NieDaRadek i Tips), Blondynki Też Graja czy Listva (AntyGaming). Pojawili się też przedstawiciele Arhn.eu oraz Polygamii.

Realizacja eventu nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc naszych sponsorów, którymi byli MSI, Cenega i Destructive Creations. Bardzo dziękujemy za wsparcie z Waszej strony.

Za zdjęcia dziękujemy Adamowi Daniszowi.